n

Magazyn „Tropami Przyrody”

Nasza biblioteczka została uzupełniona o nową pozycję z dziedziny przyrody i ekologii, jaką jest magazyn „Tropami Przyrody”. Poniżej kilka zdań od redakcji:

 

Magazyn dla dzieci „Tropami przyrody” powstaje głównie z myślą o uczniach szkoły podstawowej, nie ma bowiem przyrodniczego pisma o ogólnokrajowym zasięgu dla dzieci w tym wieku. Koncentrujemy się na przyrodzie polskiej (choć pojawiają się również ciekawostki ze świata), ponieważ jesteśmy przekonani, że zdobywanie wiedzy należy zaczynać od najbliższego otoczenia. Chcemy bawić i uczyć naszych czytelników, pokazywać, jak ciekawa może być natura, a także uświadamiać, jak ważna jest ochrona środowiska, w którym żyjemy – począwszy od najprostszych zasad: nieśmiecenia i nieniszczenia, czyli szacunku dla przyrody. Wydawałoby się, że to sprawy oczywiste, ale wystarczy spojrzeć na obrzeża lasów, żeby się przekonać, jak dużo mamy do zrobienia.
Przekazujemy wiedzę podstawową, ale solidną, na bazie której można rozwijać zainteresowania przyrodnicze. Współpracują z nami biolodzy, leśnicy, myśliwi, fotograficy, którzy są prawdziwymi przyrodnikami-pasjonatami. Chcemy bowiem, aby lektura „Tropami przyrody” dobrze uzupełniała informacje, jakie dzieci otrzymują w domu czy w szkole.
Dwumiesięcznik „Tropami przyrody” ukazuje się nakładem Oficyny Wydawniczej Oikos, wydawcy „Lasu Polskiego”, „Braci Łowieckiej”, „Drwala” i AGROmechaniki”.

Redakcja

http://tropami.net.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress
n