n

W dniu myśli braterskiej pomyśl o … wodzie

Każdego roku z okazji Dnia Myśli Braterskiej WAGGGS zachęca skautki do koncentrowania się na wybranym temacie, który ma wpływ na nasze życie. W tym roku tematem jest woda.

Dlaczego woda? 
Ciało człowieka, które prawie w 70% składa się z wody, potrzebuje jej, aby żyć i prawidłowo funkcjonować. Czysta woda jest niezbędna do utrzymania czystości i higieny, do przyrządzania posiłków oraz utrzymania porządku w naszym otoczeniu.

Światowe Stowarzyszenie Przewodniczek i Skautek WAGGGS opracowało zajęcia przybliżające tematykę wody wszystkim członkom organizacji. Propozycje podzielone są na trzy grupy tematyczne, każda grupa zawiera kilka praktycznych sposobów na zdobycie informacji dotyczących wody – zaczynając od zabaw, prowadzenia „dzienniczka zużycia wody”, a kończąc na wypróbowaniu różnych filtrów. Osobną część stanowią pomysły na akcje zarobkowe, skoncentrowane wokół wody.

O Światowym Dniu Myśli Braterskiej czytajcie na specjalnej angielskiej, francuskiej lub hiszpańskiej stronie WAGGGS.

Koniecznie zajrzyjcie do polskiej wersji materiałów WAGGGS „Pomyśl o wodzie”, opracowanych z myślą o tegorocznym święcie.

Życzymy miłej lektury i udanych zbiórek inspirowanych wodą.

Z gorącymi pozdrowieniami w Światowym Dniu Myśli BraterskiejWorld Thinking DayJournée mondiale de la PenséeDía Mundial del Pensamiento

hm. Inga Rusin, komisarka zagraniczna ZHP
hm. Ewa Lachiewicz-Walińska, kierowniczka Biura Zagranicznego GK ZHP – źródło: www.zhp.pl

 
 
Również na naszej stronie www.zimorodek.com możecie przeczytać ciekawe artykuły dotyczące "wodnych problemów":

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Powered by WordPress
n